خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

در بوستون آمریکا، گوشی موبایل، گوشی، اخبار فناوری، اخبار آموزشی، آموزشی، آموزش مجازی، مجازیبا نیمکت های پارک به اینترنت متصل شوید!

در ایالتی در آمریکا طرح جدید ایجاد شده که افراد در پارک ها هم به راحتی می توانند گوشی های خود را شارژ کنند. در حقیقت این ایده ی جالب برای شارژ گوشی های موبایل اینبار با استفاده از نیمکت های پارک پیاده سازی شده است.
شهروندان ایالت بوستون آمریکا از این پس می‌توانند در زمان نشستن بر روی نیمکت‌های پارک‌ها گوشیهایشان را نیز شارژ کنند.
صوفا نامی است که بر روی این نیمکت های جادویی گذاشته اند. صوفاها پورت های USB ای دارند که با استفاده از آن ها می توان گوشی موبایل را شارژ نمود.
نیمکت های صوفا انرژی مورد نیاز برای شارژ گوشیها را از نور خورشید تامین می کنند.
طراحی این نیمکت ها به طور مشترک توسط Changing Environments صورت گرفته است. این شرکت توسط سه زن دانش آموخته دانشگاه MIT تاسیس شده که سی و چند ساله بوده و به ترتیب در زمینه طراحی، مهندسی الکترونیک و بازاریابی تخصص دارند.
هر سه نفر اصالتا آلمانی هستند. کشور آلمان در زمینه استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین برق سابقه طولانی و درخشانی دارد.
کاربران از همین طریق می توانند به اینترنت بی سیم متصل شوند و اطلاعات محلی مانند کیفیت هوا و میزان سروصداهای ناهنجار محیطی را نیز آپلود کرده و در اختیار مسئولان محلی قرار دهند. تا به حال دو مدل از این نیمکت ها در دو پارک شهر بوستون نصب شده و قرار است در آینده بر تعداد آنها افزوده شود.

به نظر می رسد یکی از اهداف اجرای این طرح ترغیب مردم آمریکا به استفاده از انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع قابل اتکای تامین انرژی است.
همچنین با ارسال اطلاعات در مورد کیفیت هوا و انرژی های تجدیدپذیر مردم عادی علاقه بیشتری به این موضوعات پیدا خواهند کرد.

گفتنی است پشتیبانی فنی از این طرح توسط شرکت مخابراتی وریزون صورت گرفته و شرکت سیسکو هم هزینه نصب اولین نیمکت را پرداخت کرده است.

بررسی ها نشان داده که روزانه بین ۱۲ تا ۲۰ نفر از این نیمکت ها استفاده کرده اند. شارژ کامل هر گوشی از این طریق به طور متوسط دو ساعت زمان می برد.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما