خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

اخبار فناوری، اخبار آموزشی، حفره ی امنیتی openssl، خون ریزی قلبی، آسیب پذیری سرورها، آموزشی، آموزش مجازیتعداد زیادی از سرورها هنوز آسیب پذیر در مقابل OpenSSL

محققان امنیتی اعلام کرده اند با گذشت مدت زمان طولانی بیشتر از ۲ ماه هنوز هم سرورهای زیادی در معرض خطر خون ریزی قلبی هستند.
البته ناگفته نماند که زمان کشف این آسیب پذیری ۹ هزار سور در مقابل این حفره ی Open SSL مقاوم شده اند
دو ماه پس از کشف حفره خطرناک OpenSSL موسوم به Heartbleed یا خونریزی قلبی اینترنت هنوز بیش از ۳۰۰ هزار سرور از این محل آسیب پذیر هستند.

این عامل نشان می‌دهد سایت های کوچک تلاشی برای رفع این عیب نکرده اند.

این احتمال وجود دارد که در گوشه کنارهای اینترنت سایت‌های اینترنتی بسیاری که استانداردهای امنیتی پایینی دارند برای سالها در برابر این حفره آسیب پذیر باقی بمانند و کاربرانشان را در معرض خطر قرار دهند.

بر این اساس خطر این حفره امنیتی که در پروتکل فراگیر OpenSSL وجود دارد از زمان اعلام آن بیشتر هم شده چون اکنون همه در مورد این آسیب پذیری و نحوه استفاده از آن مطلع شده اند و هکرها می توانند با استفاده از آن به رمزها و اطلاعات حساس کاربران دسترسی پیدا کنند.
هنگامی که یکی از توسعه دهندگان گوگل خبر از یک مشکل امنیتی بزرگ در سرورهای اینترنتی به نام خونریزی قلبی داد بسیاری از کارشناسان امنیت و کاربران را وحشت زده کرد.

در آن زمان عنوان شد که بیش از یک میلیون سرور در برابر این مشکل امنیتی آسیب پذیر هستند که رقم بسیار بالایی بود ولی به سرعت یک بسته امنیتی برای این آسیب پذیری خطرناک ارائه شد که با نصب آن این مشکل را برطرف می کرد.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما