خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

google fit, برنامه آندرویدی، برنامه سلامت کاربران، اخبار فناوری، اخبار آموزشی، آموزشی، آموزش مجازی، شرکت گوگلگوگل پا در حوزه ی سلامت می گذارد!

گوگل فیت سرویس جدیدی از شرکت گوگل است که در حوزه ی سلامت کار می کند. در حقیقت گوگل با این سرویس پا در حوزه ی سلامت گذاشته و کار خود را مبتنی بر فناوری های مرتبط با سلامت آغاز کرده است.

گوگل در حال راه‌اندازی سرویس جدیدی به نام گوگل فیت (Google Fit) است که قصد دارد با جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با سلامتی و وضعیت بدن از گجت‌های پوشیدنی و اپلیکیشن‌های مرتبط، یک گزارش کامل و جامع درباره شرایط جسمانی کاربر ارائه نماید.
به نظر می رسد گوگل فیت بعد از برنامه ی اپل برای IOS نسخه ی ۸ که سیستم عامل آیفون و آی پدهاست و HealthKit نام دارد شروع به کار کرده است. گزارش های بیان می کند که به نظر بسیاری از کارشناسان این سرویس گوگل فیت تنها رقابتی با آنچه اپل انجام داده، خواهد بود.
قابل ذکر است که تلاش های نخستین گوگل در حوزه ی سلامت، به سرویس سلامت گوگل (Google Health) باز می‌گردد که در سال ۲۰۰۸ عرضه شد.

این سرویس پس از چند سال موفقیتی به دست نیاورد و در سال ۲۰۱۲ تعطیل شد.
سرویس Google Fit با جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با سلامتی و وضعیت بدن، یک گزارش کامل و جامع درباره شرایط جسمانی کاربر ارائه می‌نماید.

این سرویس قرار است در جریان کنفرانس Google I/O که ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیر ۹۳) برگزار می‌شود، رونمایی گردد.

ماه گذشته نیز سامسونگ با رونمایی از پلتفرم جدید خود به نام Sami، از مدعیان عرصه سلامت دیجیتالی شد.

هنوز مشخص نیست که آیا «گوگل فیت» یک سرویس مندرج در نسخه بعدی آندروید خواهد بود و یا کاربران می‌توانند آن را به عنوان یک اپلیکیشن استاندارد، به طور مستقل دانلود نموده و مورد استفاده قرار دهند.

اصولاً شرکت‌های معظم برای ایجاد یک پلتفرم سلامت، با دشواری‌ها و چالش‌هایی روبرو هستند.
نگرانی از نقض حریم خصوصی افراد و نیز نامشخص بودن بهترین شیوه پردازش اطلاعات حساسی که درباره سلامتی فرد به دست می‌آید، از جمله این مشکلات است.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما