خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

هک، هکرها، جام جهانی 2014، هکرهای جام جهانی، اخبار فناوری، اخبار آموزشی، آموزشی، آموزش مچازیهکرها در جام جهانی برزیل!

با شروع جام جهانی، هکرها نیز دست به کار شده اند و با روش های مختلفی سعی در سواستفاده ی مالی از کاربران اینترنتی دارند.
گزارش‌های مختلف شرکت‌های امنیتی حاکی از آن است که همزمان با اوج گرفتن تب فوتبال در جهان و شروع رقابت های فوتبال ۲۰۱۴ برزیل، بسیاری از هکرها و بزهکاران سایبری می‌کوشند به شیوه‌های گوناگون، طیف وسیعتری از کاربران را به دام انداخته و اطلاعات شخصی و مالی آنها را به سرقت ببرند.

ایجاد حساب‌های جعلی در توییتر به نام فیفا، ارسال اسپم، تبلیغات یا اپلیکیشن‌های جعلی مربوط به جام جهانی، استفاده از حملات فیشینگ و … از جمله این شیوه‌ها اعلام شده است.

کارشناسان آزمایشگاه SpiderLabs نیز از ظهور تبلیغات اسپم در روزنامه برزیلی Lance حکایت کرده‌اند.
این روزنامه اخبار ورزشی را پوشش می‌دهد.

شرکت امنیتی ترندمیکرو به عنوان مثال از آلوده شدن یک سایت برزیلی که در زمینه فروش بلیت‌های مسابقات جام جهانی فعالیت می‌کند، خبر داده است.

شرکت امنیتی بزرگ کسپرسکی نیز تاکید کرده که هکرها برای پیشبرد اهداف مغرضانه خود بعضاً از اسامی مشاهیر فوتبال استفاده می‌کنند.

در گزارش ماه می این شرکت روسی آمده که کسپرسکی هر روز تقریباً ۶۰ سایت برزیلی آلوده را شناسایی و بلوکه می‌نماید.
شرکت امنیتی سیمانتک نیز از دست به دست شدن چند ایمیل حاوی برنامه‌های مخرب خبر داده که در آنها وعده دروغین دریافت بلیط‌های مجانی حضور در بازی‌ها به کاربر داده می‌شود.
در یکی از این ایمیل‌ها تلاش شده با سوءاستفاده از شهرت «نیمار»، ستاره برزیلی تیم فوتبال بارسلونا، کاربر به دانلود یک فایل حاوی بدافزار متقاعد شود.

هکرها از یک باگ برنامه فلش، برای انتقال بدافزارها به رایانه کاربران این سایت بهره‌برداری می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی گوگل موسوم به گوگل پلی (Google Play) نیز از شیطنت هکرها در امان نمانده و آن گونه که شرکت AVAST اعلام کرده، بر این سایت برخی برنامه‌های فوتبالی آلوده شناسایی شده است.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما