خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

تبلت هوشمند گوگل، گوشی هوشمند گوگل، اخبار فناوری، اخبار آموزشی، آموزشی، آموزش مجازی، تبلت گوگل، پروژه گوگل ایکس، گوگل تانگوتبلت هوشمند سه بعدی گوگل

پیش از این هم در خبرآموز، اخباری از پروژه های بزرگ گوگل که از بخش گوگل ایکس در حال انجام است اشاره شده بود. از جمله ی این پروژه ها، پروژه ی سه بعدی سازی تصاویر گوگل یا همان پروژه تانگوی گوگل است.
پروژه تانگوی گوگل سرو صداهای زیادی داشته تا آنجا خبرهایی از همکاری آن در روبات های فضانورد ناسا نیز منتشر شده است.
اینبار گوگل تبلت خود را مجهز با قابلیت سه بعدی با این پروژه عرضه کرده است.
شرکت گوگل قصد دارد در مرحله نخست ۴ هزار دستگاه از مدل اولیه این محصول تولید کند و نخستین نمونه از آن را در کنفرانس Google I/O در ماه ژوئن عرضه نماید.
این شرکت بزرگ اینترنتی تحت پروژه ویژه خود موسوم به Tango رایانه لوحی جدیدی تولید می‌کند که نمایشگر لمسی ۷ اینچی دارد و احتمالا طی یک یا دو یا ماه آینده وارد بازار می‌شود.
این محصول در قسمت پشتی خود دو دوربین دیجیتالی را شامل می‌شود و از دیگر امکانات آن می‌توان به حسگرهای مادون قرمز با قابلیت تشخیص عمق محیط پیرامون اشاره کرد.
سیستم Project Tango یک پلتفورم اندرویدی مخصوص دستگاه‌های موبایلی محسوب می‌شود که قابلیت تشخیص سه‌بعدی کلیه اجسام متحرک و اشیا پیرامون خود را دارد و بر اساس آن می‌تواند نقشه سه‌بعدی از محیط پیرامون را در آن واحد تولید کند.

سیستم Project Tango بخشی از “گروه پروژه‌ها و فناوری‌های پیشرفته گوگل”(ATAP) محسوب می‌شود که همین گروه در ماه فوریه از سال جاری میلادی نخستین گوشی هوشمند جهان با قابلیت تهیه نقشه سه‌بعدی محیط اطراف خود را معرفی کرد.
ویژگی های این گوشی هوشمند:
دوربین دیجیتالی تشخیص اشیا متحرک
نمایشگر لمسی ۵ اینچی دارد
دوربین دیجیتالی ۴ مگاپیکسلی
دو پردازنده بصری رایانه‌ای
حسگر پیشرفته تشخیص عمق

رایانه لوحی جدید گوگل نیز قابلیت‌های مشابهی را در خود جا داده است و شایعات منتشر شده بر آن است که این محصول در قسمت پشتی خود دو دوربین دیجیتالی را شامل می‌شود و از دیگر امکانات آن می‌توان به حسگرهای مادون قرمز با قابلیت تشخیص عمق محیط پیرامون اشاره کرد.

این رایانه لوحی نرم‌افزار هوشمندی دارد که می‌تواند اطلاعات سه‌بعدی مربوط به نقشه محیط پیرامون را تهیه کند و در آن واحد تصاویر سه‌بعدی از محیط پیرامون کاربر بگیرد.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما