خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

گوشی هوشمند، فناوری پوشیدنی، چاپ گوشی هوشمند روی لباس، اخبار آموزشی، اخبار فناوری،آموزشی، آموزش مجازیگوشی های پوشیدنی، فناوری جدید گوشی های هوشمند

توسعه فناوری ها به گونه‌ای پیش می‌رود که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند نسل آتی گوشی‌های هوشمند روی لباس شما چاپ شود، تا در حین راه رفتن در خیابان بدون آنکه دستگاهی را در دستان خود حمل کنید، همه امکانات الکترونیکی مورد نیازتان را در اختیار داشته باشید.
این امکان با استفاده از تیوب های کربنی فراهم شده است. که به عبارت دیگر چاپ گوشی نامیده می شود. فناوری های جدید ابداع شده، این امکان را فراهم می‌کند تا اندازه تلفن‌های همراه به میزان قابل ملاحظه کوچک شود، کارایی آنها افزایش یابد و امکان انعطاف‌پذیری لازم برای آنها فراهم شود تا بتوان یک گوشی هوشمند را به راحتی روی لباس چاپ کرد.
فناوری جدید Spaser نام گرفته که دانشمندان در نظر دارند با استفاده از این فناوری ها دستگاه هایی تولید کنند که نیازی به پردارنده ها و میکروپردازنده های فعلی نداشته باشد. در واقع به دنبال رفع محدودیت و حافظه، نمایشگر و سایر امکانات گوشی های هوشمند هستند.

گروهی از محققان مرکز مهندسی سیستم‌های رایانه‌ای و الکترونیکی(ECSE) دانشگاه Monash در شهر ملبورن نخستین نمونه از این فناوری را ساخته‌اند که تمامی بخش‌های آن از جنس کربن ساخته شده است.

این فناوری نوع سطح تقویت شده پلاسمایی مجهز به سیستم‌های تحریک شونده تابشی محسوب می‌شود ساخت بخش‌های مختلف آن از جنس کربن این امکان را فراهم می‌کند تا قابلیت‌های مختلف به آن افزوده شود.

فناوری Spaser به گونه‌ای است که توسط لیزرهای بسیار دقیق در قطع نانو ایجاد می‌شود و تشعشعاتی از نور را از طریق ارتعاش‌ الکترون‌های آزاد به وجود می‌آورد.

“چاناکا روپانسینگه”(Chanaka Rupasinghe) مدیر این گروه تحقیقاتی گفت: «با استفاده از این فناوری هم‌اکنون امکان چاپ ذرات طلا و نقره در اندازه نانو و همچنین ذرات کوانتومی سیستم‌های نیمه‌رسانا فراهم شده است و ما برای این کار از تیوب‌های بسیار کوچک کربنی استفاده می‌کنیم.»

این محققان موفق به ساخت نانوتیوب‌هایی از کربن شده‌اند که بیش از ۱۰۰ برابر از فولاد قوی‌تر است و به راحتی می‌تواند گرما و جریان الکتریسیته را منتقل کند و میزان رسانا بودن آن از فلز مس هم بیشتر است.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما