خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

کارت اعتباری، پرداخت الکترونیکی، اخبار فناوری، اخبار آموزشی، آموزشی، آموزش مجازی، کف دست به جای کارت اعتباری، جایگزینی برای کارت اعتباری، با کف دستتان خرید کنید!

کارت های اعتباری نقش زیادی را در معاملات امروزه ایفا می کنند از خریدها و پرداخت های خرد گرفته تا معاملات و جابجایی های مالی زیاد.
شرکت QUIXTER با همکاری دانشگاه سوئدی Lund یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، دست به اقدام جالبی زده اند.
این شرکت از ویژگی انحصاری بودن خطوط کف دست مانند منحصر به فرد بودن اثر انگشت افراد، بهره برده است و این ایده را عملی کرده اند.
سیستم طراحی شده قابلیت های کارت های اعتباری را بدون حضور آن ها خواهد داشت. به عبارت دیگر تمامی سعی این شرکت در راستای حذف کارت های اعتباری و خرید و انتقال تنها با کف دست صاحب حساب و تلف همراه وی است.

شرکت Quixter برای این کار از یک اسکنر بیومتریک روی پایانه‌های الکترونیکی پرداخت بهره برده است که کاربر با قرار دادن کف دست خود روی آن می‌تواند وارد سامانه شود و هزینه مربوطه را پرداخت کند.
شرکت Quixter در حال حاضر سیستم طراحی شده ی خود را با جامعه ی ۱۶۰۰ نفری مورد آزمایش قرار می دهد. منتظر بازخود و نتایج عملکرد سیستم است. مدیران این شرکت پیش بینی کرده اند در آینده ای نزدیک این سیستم وارد بازار و به استفاده ی همگانی برسد.

گفته می شود امنیت این سیستم بالا می باشد و پیش بینی می شود از دزدی ها و سواستفاده های احتمالی کارت های اعتباری جلوگیری نماید.

این روزها برای پرداخت هزینه مربوط به خریدهای انجام شده باید صبر کنید تا فروشنده پایانه فروش(POS) را فعال سازد، کد اختصاصی خود را وارد کند، هزینه مورد نظر را به دستگاه اعلام کند، کارت اعتباری شما را در بخش مربوطه بکشد، شما کد اختصاصی خود را وارد کنید و در نهایت اگر اتصال به درستی انجام شود، هزینه کالایی که خریداری کرده‌اید پرداخت می‌شود.

این سیستم ظرف چند ثانیه کف دست کاربر را اسکن می‌کند و سپس چهار رقم پایانی شماره تلفن همراه وی پرسیده می‌شود تا با وارد کردن آن فرآیند تکمیل شود.

همچنین، استفاده از این دستگاه جدید بسیار آسان‌تر از کارت‌های اعتباری است و بر این اساس هر شخص با هر دانش و مهارتی می‌توانند پس از قرار دادن کف دست خود روی دستگاه به راحتی از فرآیند پرداخت مطلع شود تا کلاهبرداری در این زمینه صورت نگیرد.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما