خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

روبات های Sphere ناسا، ناسا، فضا نورد، گوگل، شرکت گوگل، پروژه تانگو، اخبار فناوری، اخبار تکنولوژی، اخبار آموزشی، آموزشی، آموزش مجازیگوگل به فضا می رود! پروژه ی تانگو در روبات های پرنده

پیش از این اخباری از پروژه ی تانگوی گوگل که برای گوشی های هوشمند طراحی شده بود منتشر شده است. گزارش های جدید خبر از همکاری این دو شرکت و سازمان بزرگ می دهند.
ناسا در حال کار کردن بر روی روبات های پرنده برای ارسال به فضاست که برای بهبود این روبات ها دست به دامن گوگل شده است.
این روبات که SPHERES نام دارند هم اکنون هم برای کنترل و مدیریت ابتدایی آن ها در ایستگاه های فضایی استفاده می شوند.
از آنجایی که تلفن تانگو گوگل از سنسورهای متنوعی بهره می‌برد می‌تواند توان SPHERES را بهبود بخشد.
پروژه تانگوی گوگل، پروژه ای است که با استفاده از آن گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها با استفاده از سنسورها و حسگرهای فراوان طراحی شده و امکان طراحی سه بعدی را از تصاویری که توسط دوربین گوشی یا دستگاه ضبظ می شود را می دهد.

گوگل و ناسا پیش از این آزمایشاتی را بر روی روبات SPHERES و تانگو در جاذبه صفر داشته‌اند. در واقع همکاری دو شرکت از تابستان گذشته آغاز شده و قرار است تا اواخر امسال، محصول نهایی آن‌ها آماده شود.

به لطف پروژه تانگو گوگل، قرار است روبات آزمایشی ناسا یک بروز رسانی اساسی را شاهد باشد. دو کمپانی گوگل و ناسا در حال همکاری هستند تا تلفن مربوط به پروژه تانگو گوگل که خود در مرحله آزمایشی و توسعه است را در دل روبات‌های رنگی ناسا قرار دهند و به ایستگاه فضایی ارسال کنند.
اظهار نظر های مدیران ارشد روبات های ناسا در مورد پروژه ی تانگوی گوگل و بالعکس خواندی است:

تری فانگ مدیر ارشد گروه روبات‌های هوشمند ناسا در باره تانگو گوگل:
این یک ارتقاء معمولی نیست. ما قرار است فناوری یک محصول فوق‌العاده را سفارشی کنیم تا بتوانیم به پاسخ‌ پرسش‌هایی همچون، روبات‌ها چطور زندگی انسان را تحت تاثیر قرار خواهند داد و چگونه به ما در زندگی یا کار بهتر کمک خواهند کرد، برسیم.

روبات‌های SPHERES قادر خواهند بود مسیر خود را به کمک نیروی ایجاد شده توسط سوخت گازی به سمت ایستگاه فضایی بپیمایند. ناسا تا به حال آزمایش‌های مختلفی را بر روی این روبات ارزان قیمت که توسط یک تلفن هوشمند کنترل می‌شود انجام داده است و امیدوار است این روبات بتواند به فضانواردان در تعمیرات اضطراری و سرویس‌های اساسی کمک کند. ناسا چشم‌اندازی بزرگی را برای این پروژه متصور است و امیدوار است به زودی بتواند از SPHERES در پروژه‌های مهم و اساسی بهره ببرد.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما