خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

لنز گوگل، لنز چشمی با قابلیت زوم، عینک گوگل، اخبار فناوری، اخبار آموزشی، اخبار آموزشی فناوری، آموزشی، فناوریقابلیت زوم و بزرگنمایی با چشم انسان بدون دوربین!

گوگل از سری فناوری های جدید که خود که بیشتر شبیه داستان های علمی تخیلی هستند اینبار لنزی را معرفی کرده است که با استفاده از آن می توان بر روی اشیا زوم یا همان بزرگنمایی کرد.
شرکت گوگل که با عینک هوشمند Glass همه کاربران جهانی را متحیر کرده است، این بار می‌کوشد با وارد کردن دوربین‌های دیجیتالی بسیار کوچک در لنزهای طبی گامی نو در فناوری‌های پوشیدنی بردارد.

چشم انسان با استفاده از این فناوری قادر خواهد بود روی شی و یا هر موردی که در مقابل اوست و می بیند زوم کند و کاری را که تا پیش از این دوربین های عکاسی و لنزهای قوی آن ها و یا دوربین های دید فاصله انجام می دادند را انجام دهد.

هر انسانی که لنز طبی هوشمند گوگل را به چشم زده باشد می‌تواند روی شیئ مورد نظر خود زوم کند و به عبارت دیگر، مانند دوربین عکاسی با چشمان خود اشیا مورد نظر را بزرگنمایی کند.
شرکت گوگل حق امتیاز فناوری جدیدی را به ثبت رسانده است که به موجب آن دوربین‌های دیجیتالی بسیار کوچک داخل لنزهای طبی معمولی به کار گرفته می‌شوند.
باز هم مانند سایر فناوری های جدید و غیر قابل باور گوگل، این پروژه های عملی تخیلی نیز از ایده ها و کار محققان شرکت گوگل در بخش گوگل ایکس شروع و در حال بهبود است.
گوگل ایکس بخشی از شرکت گوگل است که در آن دانشمندان و محققان مانند فیلم های علمی تخیلی فکر می کنند و تمام پروژه های علمی تخیلی گوگل در آنجا شکل می گیرد.
این محصول شبیه به لنزهای طبی امروزی ساخته می‌شود و در عین حال دوربین دیجیتالی پیشرفته و باکیفیتی را در خود جا داده است که می‌تواند قابلیت‌های مختلف عینک هوشمند Glass را در اختیار کاربران بگذارد.

این لنز طبی هوشمند به دوربین دیجیتالی و سیستم‌های پیشرفته خود بینایی را به افراد نابینا بازمی‌گرداند و به آنها کمک می‌کند علاوه بر مشاهده فضای پیرامون، اطلاعات قابل ملاحظه‌ای را برای حرکت و زندگی در اختیار داشته باشند.

بر اساس این قابلیت هر انسانی که لنز طبی هوشمند گوگل را به چشم زده باشد می‌تواند روی شیئ مورد نظر خود زوم کند و به عبارت دیگر، مانند دوربین عکاسی با چشمان خود اشیا مورد نظر را بزرگنمایی کند.
یکی از پروژه های دیگر گوگل کار بر روی لنزهایی که برای برطرف کردن مشکلات بینانی افراد و اختلال در دید آن هاست می باشد.
اما قابلیت دیگری که برای این لنزهای طبی در نظر گرفته شده است به افراد بینا و بدون اختلالات چشمی کمک می‌کند.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما