خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

حفره امنیتی آیفون، هک آیفون، شرکت اپل، گوشی موبایل هوشمند، Find my iphone، اخبار آموزشی، اخبار فناوری، آموزشی ،آموزش مجازیورود به گوشی با حفره ی امنیتی آیفون

کار هکرها در ورود به گوشی های هوشمند شرکت اپل با استفاده از این حفره ی امنیتی آسان شده است. با استفاده از این حفره ی امنیتی این امکان را می دهد که هکرها و سارقان بدون کلمه ی عبور بتوانند وارد گوشی های آیفون شوند.
یکی نقاط قوت گوشی های آیفون در نزد کاربران، قابلیتی است که باعث می شود بتوان آن را ردیابی کرد. این مساله برای زمان های مفقود یا سرقت گوشی بسیار مناسب است.
با این حال حفره جدید امنیتی کشف شده در سیستم عامل آی فون ردیابی آنها را پس از سرقت و یا مفقود شدن با اختلال مواجه می‌کند.

البته با تمامی این موارد انتظار می رود شرکت اپل به زودی آپدیتی برای این حفره ی امنیتی ارائه نماید.
نرم افزاری که امکان ردیابی آیفون ها را می دهد قابلیت ردیابی گوشی تلفن را در هنگام سرقت یا مفقود شدن می دهد و می تواند از راه دور فعال شده و موقعیت مکانی گوشی را به کاربر اعلام نماید.
همچنین کاربران می‌توانند از طریق آن گوشی خود را قفل کرده و از دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی خود توسط دیگر افراد و یا سارقان جلوگیری کنند.
تا کنون کاربران تنها با وارد کردن کلمه عبور گوشی و باز کردن قفل آن می‌توانستند این نرم افزار را غیر فعال کنند. نرم افزار Find My iPhone همچنین امکان تغییر کلمه عبور، پاک کردن اطلاعات موجود و همچنین نمایش پیامی خاص را در صفحه نمایشگر گوشی به کاربران می‌دهد.
اما به تازگی حفره امنیتی جدیدی در سیستم عامل آیفون توسط کارشناسان یافت شده است که به سارقان این امکان را می دهد تا بدون نیاز به وارد کردن کلمه عبور در این گوشی ها نرم افزار Find My iPhone را غیر فعال کنند.
حال این امکان فراهم شده است تا هکرها باانتخاب گزینه Delete Account در تنظیمات iCloud و خاموش کردن همزمان نرم افزار Find My iPhone، حساب کاربری را از بین برده و قابلیت این نرم افزار را حذف نماید.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما