خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

گوشی موبایل، گوشی هوشمند، تبلت، لپ تاپ، اخبار آموزشی، اخبار فناوری، اخبار آموزشی فناوری، آموزشی، استفاده از گوشی موبایل۵۷ هزار ساعت آمار استفاده از موبایل توسط هر کاربر

یک مرکز تحقیقاتی بین المللی با نام Illuminas تحقیقاتی انجام داده که نشان می دهد تعداد دستگاه های موبایل در سال جدید رقم چشم گیری خواهد بود. به گزارش این مرکز این تعداد بیشتر از تعداد ساکنان کره ی زمین خواهد شد.
این رقم معادل ۷٫۳ میلیارد دستگاه پیش بینی شده است که جمعیت جهان برابر ۷٫۱۵ میلیارد خواهد شد. این آمار نشان از افزایش تعداد دستگاه های موبایل در سرتاسر جهان بیشتر از جمعیت آن خواهد بود.
محققان برای هر خانواده آماری معادل ۵ دستگاه موبایل را پیش بینی کرده اند که البته این آمار شامل تمامی دستگاه های ارتباطی مانند تلفن های همراه، تلفن های همراه هوشمند، تبلت ها، جی پی اس و لپ تاپ ها است.

علاوه بر این در بخشی دیگر از این تحقیقات اشاره شده است که که هر کاربر آمریکایی به‌طور میانگین روزانه ۲ ساعت از دستگاه موبایلی خود استفاده می‌کند. این میزان مبنای آمارگیری کاربران قرار گرفته است و در نتیجه برای هر فرد در طول عمل خود ۵۷ هزار ساعت استفاده از دستگاه موبایلش پیش بینی شده است.

کاربرانی که از دستگاه‌های موبایلی استفاده می‌کنند در سال ۲۰۱۳ میلادی ۱.۶ اگزابایت اطلاعات را جابه‌جا کردند که این رقم در سال ۲۰۱۴ به ۲.۸ اگزابایت می‌رسد.
پیش‌بینی شده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱۱.۲ اگزابایت اطلاعات به وسیله دستگاه‌های موبایلی جابه‌جا شود.

بد نیست بدانید که هر یک اگزابایت(Exabyte) معادل ۱۰ به توان ۱۸ بایت اطلاعات است.

دستگاه‌های موبایلی با اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و بررسی‌ها نشان داده است که در ۹۲ درصد موارد کاربران سعی می‌کنند با تلفن همراه مسیرهای مورد نظر خود را پیدا کنند.
در ۹۱ درصد موارد از این دستگاه برای برقراری تماس‌های صوتی استفاده می‌کنند و در ۷۶ درصد موارد هم با تلفن همراه تصویربرداری می‌کنند.

اما رایانه‌های لوحی، در ۷۸ درصد موارد برای انجام بازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، در ۶۶ درصد موارد به عنوان ابزاری برای تماشای تصاویر ویدیویی به‌کار می‌روند و در ۶۱ درصد موارد هم با آن‌ها متن‌ها و کتاب‌ها خوانده می‌شود.

مرکز تحقیقاتی Illuminas همچنین گزارش داد که ۸۵ درصد صاحبان گوشی هوشمند در اینترنت گشت‌وگذار می‌کنند و ۸۹ درصد آنها هم به کمک این دستگاه پست الکترونیکی خود را بررسی می‌کنند.

علاوه بر این، تبلت‌ها در ۹۲ درصد موارد برای گشت‌وگذارهای اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در ۸۳ درصد موارد هم صاحبان آنها با این دستگاه سراغ پست الکترونیکی می‌روند.

از بین انواع دستگاه‌های الکترونیکی همراه از جمله دوربین‌های دیجیتالی، گیرنده‌های GPS و … تلفن‌های همراه بیشترین محبوبیت را دارند و برای انجام فعالیت‌هایی مانند عکس‌برداری، ضبط تصاویر ویدیویی، مسیریابی، گوش دادن به موسیقی و انجام بازی‌های رایانه‌ای اولویت نخست کاربران محسوب می‌شوند.
کاهش استفاده از تبلت و لپ تاپ ها توسط کابران نیز در ادامه مورد بحث قرار گرفته شده است.
در مقابل، آن دسته از کاربرانی که صاحب رایانه لوحی هستند ۴۶ درصد کمتر از قبل سراغ لپ‌تاپ می‌روند و ۲ درصد آنها هم به طور کامل لپ‌تاپ‌شان را کنار گذاشته‌اند.
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که طی چند سال آینده برخی دستگاه‌های الکترونیکی همراه از جمله سیستم‌های قابل‌حمل پخش فایل‌های صوتی(MP3 Player)، دستگاه‌های کتابخوان الکترونیکی، گیرنده‌های ماهواره‌ای GPS، دوربین‌های تصویربرداری و دستگاه‌های قابل‌حمل مخصوص بازی‌های رایانه‌ای از بازار جهانی حذف شوند.
لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی هنوز هم برای جست‌وجوهای اینترنتی، خریدهای آنلاین، تماشای تصاویر ویدیویی و مشاهده فایل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
اما صاحبان گوشی‌های هوشمند ۴۳ درصد کمتر از گذشته سراغ لپ‌تاپ خود می‌روند و یک درصد از آنها هم استفاده از لپ‌تاپ را به‌طور کامل کنار گذاشته‌اند.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما