خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

حملات سایبری، هک مراکز خبری، هک، هکرها، دولت ها، حمله، اخبار آموزشی، اخبار فناوری، آموزشیهک بیش از ۸۴ درصد از سایت های خبری با پشتیبانی دولت ها

هک ۸۴ درصد مراکز خبری جهان توسط دولت‌ها
شرکت گوگل با انتشار یک گزارش جدید اعلام کرد که ۸۴ درصد سایت‌های اینترنتی خبری و سازمان‌های رسانه‌ای توسط دولت‌های سراسر جهان هک می‌شوند.
هک شدن اکثر سایت های خبری توسط دولت ها، گزارشی است که گوگل اخیرا منتشر کرده است. گوگل با ارائه آمار بیش از ۸۴ درصد از سایت های خبری که هدف حملات هکرها قرار می گیرند، توضیح داده است که این ۸۴ درصد متعلق به حملاتی است که توسط دولت ها پشتیبانی می شود.
در حقیقت بسیاری از سایت های خبری در سراسر جهان توسط دولت ها هک می شوند.
در ادامه ی این گزارش به صورت دقیق تر اشاره شده است که از ۲۵ سازمان خبری بزرگ در سراسر جهان ۲۱ مورد به طور مستقیم توسط دولت ها انجام و یا توسط آن ها پشتیبانی شده است.
از جمله ی این حملات، حملات ارتش سایبری سوریه در سال گذشته است. هدف اکثر این حملات مراکز خبری سی‌ان‌ان، فایننشال تایمز و نیویورک تایمز بوده اند.

گوگل توضیح داده است که در این جریان حملات سایبری فقط به سرورهای مرکزی سازمان‌های رسانه‌ای مربوط نمی‌شود و طی آن حساب‌های کاربری و رایانه‌هایی که توسط روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نویسان مورد استفاده قرار می‌گیرد هم هدف سایبری محسوب می‌شود.

“مورگان مارکوس-بویر”(Morgan Marquis-Boire) و “شِین هانتلی”(Shane Huntley) دو تن از مدیران امنیتی گوگل این اطلاعات را در کنفرانس سنگاپور منتشر کردند.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما