خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

زندگی دیجیتال، زندگی دیجیتال در آینده، گوگل، اخبار فناوری، اخبار آموزشی، آموزشی، آموزش مجازی، تکنولوژیزندگی انسان در آینده، زندگی دیجیتال در سال ۲۰۲۵

محققان و پژوهشگران زیادی پیش بینی کرده اند که در کمتر از ۱۱ سال انسان مانند الکتریسیته به اینترنت نیز وابسته خواهد شد و اینترنت در تمامی جوانب زندگی الزامی می شود.
نظرات کارشناسان حاکی از این است که زندگی دیجیتالی انسان ها در سال ۲۰۲۵ در تمام ابزارها و وسائل به اینترنت به شدت وابسته خواهد شد.
مرکز تحقیقات Pew اینترنت به دنبال این پیش بینی توسط محققان زیادی است و تحقیقات و پژوهش های خود را آغاز نموده است.

در پاسخ به این سوال که اینترنت طی یک دهه آینده چه تغییراتی می‌کند صدها کارشناس با یکدیگر اتفاق نظر داشتند که فرآیند کنونی باعث می‌شود تا در آینده نقش مهم‌تری برعهده بگیرد و در عین حال کمتر در زندگی روزمره قابل رؤیت باشد.
از این میان می توان به اقتصاد دان عالی رتبه ی گوگل اشاره کرد که با مثالی این وابستگی انسان در آینده به اینترنت را شرح می دهد: “انسان هوشمند کنونی در حالی که در آمریکا پشت رایانه شخصی خود نشسته است، می‌تواند به کمک اینترنت کنترل یک ماشین شخم‌زنی در چین یا هند را در دست بگیرد. میلیون‌ها کاربر دیگر نظیر او در سراسر جهان از این مزایا بهره‌مند می‌شوند.”
نمونه ی دیگر از پیش گامان طرح ریزی اینترنت دیوید هوگس است که اعتقاد دارد که همه ساکنان روی کره خاکی به واسطه اینترنت می‌توانند با یکدیگر ارتباط تعاملی برقرار کنند و در این ارتباط دو طرفه از یکدیگر تاثیر بگیرند و روی هم تاثیر بگذارند. طی یک دهه آینده میزان اثرگذاری دولت‌ها برای دسترسی مردم به اینترنت کاهش میابد و تاثیرات منطقه جغرافیایی در این فرآیند از بین می‌رود.
البته همه ی کارشناسان هم به دید خوش بینی به این مساله نگاه نمی کنند برای مثال “جاناتان گرودین”(Jonathan Grudin) مدیر تحقیقات مایکروسافت در این زمینه می‌گوید: «با رواج هرچه بیشتر اینترنت بین مردم شاهد آن خواهیم بود که رفتار مردم در زندگی روزمره تغییر کند و فرآیندهای حضور اجتماعی آن‌ها متحول شود. قوانین، مقررات، نحوه زندگی، نوع ارتباطات و رفتار مردم با این فرآیند تغییرات اساسی می‌کند.»
این کارشناسان می‌گویند که در یک دهه آینده اینترنت مانند انرژی برق به صورت گسترده و در همه ابزارها و دستگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و از تعامل انسان‌ها با یکدیگر گرفته تا نحوه تصمیم‌گیری دولت‌ها در سراسر جهان را به خود وابسته می‌کند.

گزارش مرکز تحقیقاتی Pew Internet با عنوان “زندگی دیجیتالی در سال ۲۰۲۵” منتشر شده است و برای تدوین آن بیش از ۱۵۰۰ کارشناس و محقق با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

در این یک دهه فناوری‌های پوشیدنی بیش از امروز جای خود را باز می‌کنند و این طور که “آرون رابرتز”(Aron Roberts) از محققان دانشگاه برکلی پیش‌بینی کرده است، فناوری‌های پوشیدنی سال ۲۰۲۵ بیش توانایی‌هایی بیش از برقراری ارتباط و مانیتورینگ بدن انسان در اختیار دارند.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما