خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

ناپدید شدن هواپیمای مالزی، اخبار فناوری، ویروس، فیس بوک، شبکه اجتماعی، اخبار آموزشی، آموزشی، آموزش مجازیاز ویروس دو میلیون دلاری تا بدافزار هواپیمای مالزی

تا پیش از این ویروس ها و بدافزار ها بیشتر توسط هکرها برای خودنمایی و کسب شهرت طراحی و منتشر می شدند اما امروزه تحقیقات نشان می دهد که هدف اصلی هکرها کسب درآمد است. برای مثال می توان به کرم قدیمی koobfaxe اشاره کرد این کرم اینترنتی در شبکه های اجتماعی شناخته شده با تعداد کاربران بالا مشابه توئیتر، فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی منتشر می شود. آمار نشان می دهد این ویروس در فاصله کمتر از دو سال، درآمدی بیشتر از دو میلیون دلار داشته است. بررسی انجام شده توسط محققان دانشگاه تورنتو کانادا صورت گرفته است.
شروع این ویروس در سال ۲۰۰۸ بوده است و شیوه ی عملکرد آن تبدیل سیستم ها به بات و ایجاد شبکه های بات یا همان بات نت ها از طریق کاربران شبکه های اجتماعی است.

یکی از نکاتی که در طراحی کوب‌فیس لحاظ شده این است که کرم مزبور پس از آلوده ساختن رایانه، از وصل شدن آن به وب‌سایت‌های امنیتی جلوگیری به عمل می‌آورد.
بعد از بدافزارهایی مشابه koobface، بازهم هکرها به سراغ شبکه های اجتماعی رفته اند و ا ینبار از سوژه ی ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی در شبکه ی اجتماعی فیس بوک سواستفاده می کنند.

نفوذگران با یک پست جعلی فیس‌بوک،‌ بازدیدکنندگان را به وب‌گاه آلوده‌ای هدایت می‌کنند که آنها را تشویق می‌کند روی پیوندی کلیک کنند که حاوی ویدئویی از گرفتار شدن این هواپیما در مثلث برمودا است و از طریق خبرگزاری CNN منتشر شده است.
این‌بار هواپیمای MH370 مالزی که از چند روز پیش گم شده است، فرصتی نصیب نفوذگران کرده است تا با انتشار اخباری که ادعا می‌کند در مورد این هواپیمای گم‌شده اطلاعات جدیدی دارد، به سرقت حساب‌‌های کاربری فیس‌بوک‌ بپردازند.

هنگامی که بازدیدکنندگان روی این پیوند کلیلک می‌کنند، به کاربران توصیه می‌شود که قبل از بازدید این ویدئو، آن را به اشتراک بگذارند.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما