خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

گوشی های هوشمند، گوشی موبایل، یخچال هوشمند، تلویزیون هوشمند، حمله، هکرها، هک، ویروس، اخبار فناوری آموزشی،  اخبار آموزشی، اخبار فناوری، آموزشی، آموزش مجازی هدف بعدی هکرها، تلویزیون و یخچال هاست.

گوشی های همراه هوشمند فعلی، مورد حملات زیادی قرار می گیرند و تهدید های زیادی به دنبال این گوشی های هوشمنداست.
تنوع و پیچیدگی این حملات رو به افزایش است. این تنوع و پیچیدگی و پیشرفت تکنولوژی های مورد استفاده در نسل جدید از سیستم یخچال ها و تلویزیون ها باعث شده تا این وسائل هدف بعدی هکرها باشند.

تغییرات ناخواسته گوشی های همراه هوشمند توسط برنامه های مخرب یکی از مطالبی است که شرکت امنیتی ترندمیکرو در ژاپن، بر این مطلب تاکیید کرده است. این اعمال ناخواسته شامل ارسال پیامک و برقرار تماس بدون اطلاع فرد باشد.

از سوی دیگر شرکت ثینک پوینت (Thinkpoint) که به ارائه راهکارهای امنیتی الکترونیکی شهره است، چندی پیش اعلام کرد در ماه گذشته بیش از ۷۵۰ هزار ایمیل خطرناک شناسایی کرده است.

البته فقط هکرها عامل ارسال این ایمیل‌های آلوده نیستند بلکه این وسط پای روترها، مراکز چندرسانه‌ای، تلویزیون‌ها و حتی یخچال‌های خانگی نیز باز شده است!
تینگ بات ها نیز گونه ی دیگری از بات نت ها هستند که اینبار به جای اتصال و سواستفاده از چندین رایانه از طریق اینترنت با ویروسی کردن سیستم ها، به سراغ تمام ابزارهای متصل به اینترنت مشابه تلویزون ها و یخچال های هوشمند می روند.
در بهترین حالت، بسیاری از این دستگاه‌ها امنیت فوق‌العاده ضعیفی دارند و کاربران هیچ دستورالعمل یا وسیله‌ای که به هنگام ویروسی شدن این ابزار به آنها کمک کند، در اختیار ندارند.

آن دسته از برنامه های جاسوسی که به این دستگاه‌ها حمله‌ور می‌شود، می‌کوشد با جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران، به اهداف مزورانه خود دست یابد.

در برخی موارد نادر، این نرم‌افزارهای موذی برای فیلمبرداری یا ارسال صدا از دستگاه‌های آلوده به کار می‌رود.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما