خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

هک یاهو، هک پایگاه داده یاهو، اخبار فناوری، اخبار آموزشی، اخبار فناوری آموزشی، آموزشی، آموزش مجازی، هکرهاباز هم یاهو هک شد، اینبار نوبت نوشته ها وکامنت های کاربران

هکر مصری با استفاده از آسیب پذیری یاهو توانست، به پایگاه داده ی یاهو نفوذ کند. این آسیب پذیری و امکان نفوذ به پایگاه داده ی اطلاعات یاهو برای شرکت یاهو نزدیک به ۱٫۵ میلیون نوشته و کامنت را خسارت داشته است.
این هکر با استفاده از این آسیب پذیر توانسته به اطلاعات نزدیک به ۱٫۵ میلیون نوشته ی کاربران یاهو دسترسی و آن ها را حذف نماید.
پیش از این هم هکرها توانسته بودند با استفاده از آسیب پذیری های یاهو یه آن نفوذ کنند.هکرها پیش از این هم به بانک اطلاعات یاهو نفوذ کرده و اطلاعات کاربران را حذف کرده اند. سال گذشته نیز یک هکر مصری دیگر با نام ابراهیم حجازی نشان داده بود که چگونه می‌توان با استفاده از تزریق کور به پایگاه داده (Blind SQL Injection) به بانک داده یاهو نفوذ کرد.
ابراهیم رافت، نام هکر مصری است که اینبار یادداشت ها و کامنت های کاربران یاهو را حذف کرده است. علاوه بر این این هکر روش نفوذ و استفاده از آسیب پذیری یاهو برای دسترسی به پایگاه داده ی آن را نیز در اینترنت منتشر کرده است.
التبه شرکت یاهو نیز به سرعت پس از این اقدام آسیب پذیری کشف را اصلاح کرده است.
این هکر همچنین با انتشار مطلبی نحوه هک این سایت و همچنین نقاط نفوذ به آن را به دیگر کاربران آموزش داده است.
این هکر عنوان کرده است که می توان از امتیاز کاربران برای گذاشتن نظر و یادداشت استفاده کرد و با نفوذ به بانک داده یاهو آنها را حذف نمود.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما