خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

آفتاب پرست، ویروس جدید وای فای

تصورات پیشین بر این بود که شبکه های وای فای ویروسی نمی شوند. به عبارت دیگر امکان تولید و توسعه ویروس هایی که با آن ها بتوان به شبکه های وای فای حمله کرد، در نظر گرفته نشده بود.
تحقیقات جدید نشان می دهد که شبکه های وای فای نیز امکان ویروسی شدن دارند. محققان دانشگاه لیورپول انگلستان با شبیه سازی حملات متعددی از جمله حمله به شبکه های وای‌فای لندن و بلفاست ادعای حمله و ویروسی شدن شبکه های وای فای را بیان کرده اند.
نحوه ی کار این ویروس که آفتاب پرست نام گذاری شده است، مشابه ویروس های واگیر دار است و مشابه سرماخوردگی و آنفولانزا در بدن انسان ها عمل می کند.
آلن مارشال (Alan Marshall) پروفسور امنیت شبکه، با اشاره به این که ویروس مزبور فقط بر روی شبکه‌های وای‌فای منتشر می‌شود، گفت دلیل موفقیت «آفتاب‌پرست» در مخفی ماندن از چشم برنامه‌های امنیتی آن است که نرم‌افزارهای ضدویروس عمدتاً بر ویروس‌های رایانه‌ای و اینترنتی تمرکز دارند.
قابلیت های بسیار و خاص این ویروس آفتاب پرست توجه زیادی را به خود جلب کرده است.
به عنوان مثال این ویروس علاوه بر این که می‌تواند شبکه‌های وای‌فای خانگی و شرکتی را هک کند، قادر است خود را از دید نرم‌افزارهای ضدویروس مخفی نگاه دارد.
در حقیقت نقطه ی تشابه این ویروس با ویروس های انسانی مانند آنفولانزا در انتشار آن هاست. ویروس آفتاب پرست نیز مانند ویروس های انسانی بین شبکه‌های وای‌فای و نقاط دسترسی (Access Point) که کاربران خانگی و تجاری را به وای‌فای ارتباط می‌دهد، نقل مکان کند.
در این فرایند ویروس به دنبال ضعیف‌ترین شبکه می‌گردد تا همان را هک کند!
ضمناً «آفتاب‌پرست» در نقاط پرتراکم اینترنتی که قاعدتاً از اکسس‌پوینت‌های فراوان‌تری برخوردار است، فعالیت بیشتری از خود نشان می‌دهد.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما