خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

کلمه عبور، هک پسورد، پسورد، هک، اخبار آموزشی، اخبار فناوری، اخبار آموزشی فناوری، آموزشی، آموزش مجازیدست بندی به جای کلمات عبور، حاوی ویژگی های منحصربه فرد

به جای کلمه عبور دستبند بخرید.
دانشمندان در نمایشگاه جهانی موبایل سال ۲۰۱۴ در بارسلونای اسپانیا از دست بندی رونمایی کرده اند که وظیفه ی کلمات عبور، کلیدها و کارت های ورود و خروج را انجام می دهد.
دست بندی که دانشمندان و محققان به منظور کلمه ی عبور مختص هر فرد اختراع کرده اند، با استفاده از ویژگی های منحصربه فرد افراد کار می کند.
نایمی نامی است که برای این دست بندی در نظر گرفته اند. نایمی اطلاعات امنیتی و شخصی کاربر را ذخیره سازی می کند و بر اساس ریتم قلبی منحصر به فرد کاربر یا همان الکتروکاردیوگرام او را شناسایی می کند.

در این دست بند از نشانه های منحصر به فرد بدن هر کاربر، برای شناسایی او استفاده می شود. مثلا امکان پذیر است که یک تلفن هوشمند یا تبلت را برداشت و فورا تنظیمات شخصی خود را که بر روی دست بند دانلود شده است بر روی وسیله هوشمند دیگری به کار گرفت.
این دست بندامکان استفاده از اطلاعات شخصی را به صاحب دارنده ی آن در هر مکان و زمان فراهم می کند. در حقیقت با در اختیار داشتن وسیله ای هوشمند مشابه موبایل، تبلت و یا لپ تاپ می توان اطلاعات شخصی را در موقعیتی استفاده کرد. این سیستم و تکنولوژی امکان استفاده های نامناسب و هک توسط هکرها را تا حدود زیادی کاهش داده است. دست بند اطلاعات شخصی یا همان نایمی مجهز به بلوتوث و تکنولوژی های حسی است.
در این دست بند یک حسگر الکتروکاردیوگرام تعبیه شده است که ریتم منحصر به فرد قلب که مانند اثر انگشت هر شخص است را تشخیص داده و به طور خودکار قفل، وسیله را می گشاید.
بیت کوین یا پول الکترونیکی نیز حوزه ی دیگری از کاربرد این دست بند است. بیت کوین برای تبادل در فضای مجازی است و تکنولوژی های امضای دیجیتال و شبکه های نظیر به نظیر در آن مورد استفاده قرار گرفته است.

برای استفاده از بیتکوین به یک کیف نیاز است که حاوی کلید عمومی و یک کلید شخصی است. کلید عمومی به هر کس اجازه می دهد تا پول را به حساب کاربر بریزد در حالی که کلید شخصی به صاحب حساب اجازه می دهد تا پول به حساب های مختلف واریز کند.
ایده این است که کلید عمومی بیتوکوین از طریق “نایمی” اعتبار یابد و آن را از دست هکرها محفوظ دارد.

برای ذخیره ی بیت کوین ها یا همان پول ها نیز نایمی به کاربران کمک می کند تا اطلاعات مربوطه را ذخیره و مورد دسترسی صاحب بیت کوین و پول ها قرار دهد.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما