خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

حملات بانکداری، گوشی های اندرویدی، تروجان، ibanking، اخبار فناوری، اخبار تکنولوژی، اخبار آموزشی، اخبار فناوری و آموزشی، آموزشی، آموزش مجازیحملات بانکداری الکترونیک، گوشی های اندرویدی هدف حمله تروجان ibanking

در دسترس قرار گرفتن کد منبع تروجانی که برای بانکداری موبایل های اندورید مورد استفاده قرار می گیرد، خطر بالا رفتن حملات بانکداری موبایل را فراهم کرده است.

در حقیقت با انتشار کد این تروجان هکرها و مجرمان فضای اینترنت، فرصتی بدست آورده اند تا بتوانند حملات زیادی را انجام دهند.
این تروجان که انتشار کد منبع آن خبرساز شده است، ibanking نام دارد. تروجان ibanking می تواند فریم های بانکداری الکترونیک را ایجاد کند.
این تروجان می تواند از مکانیزم های امنیتی مبتنی بر تلفن همراه که توسط سایت های بانکی استفاده می شود، عبور کند.
بسیاری از بدافزارهای کامپیوترهای شخصی که کاربران بانکداری آنلاین را هدف قرار می دهند می توانند متنی را دورن بسته های نشست مرورگر وارد نمایند.
استفاده ی اصلی از این قابلیت برای نمایش فرم های وب جعلی بر روی سایت های بانکی استفاده می شود و از این طریق مهاجمان می توانند اعتبارنامه های ورودی و سایر اطلاعات مالی حساس کاربران را به سرقت ببرند.
به منظور جلوگیری از نفوذ این حملات بسیاری از سیستم های بانکاری سیستم تایید هویت دو مرحله را راه اندازی کرده اند که می تواند تا اندازه ای با این تروجان مقابله کند و جلوی حملات آن را بگیرد.
کدهای یکبار مصرف که به گوشی کاربران ارسال می شود نیز در مقابله با حملات این تروجان موثر است.
استفاده از روش های بیومتریک نیز به عنوان راه های موثرتر از طرف کارشناسان این حوزه به کاربران پیشنهاد شد ه است.
محققان امنیتی بر این باورند که بدافزار iBanking از طریق حملات تزریق HTML بر روی سایت های بانکی، توزیع می شود. این بدافزار می تواند تماس ها را به سمت شماره دیگری هدایت کند، صداهای محیط را با استفاده از میکروفون دستگاه ثبت نماید و داده هایی مانند لاگ تاریخچه تماس ها و دفرتچه تلفن را به سرقت ببرد.

هم چنین این بدافزار می تواند به یک سرور کنترل و فرمان متصل شود و به مهاجمان اجازه دهد تا دستوراتی را بر روی هر دستگاه آلوده شده منتشر نماید. تروجان iBanking تنها یک برنامه مخرب نیست بلکه یک کلاینت بات نتی است.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما