خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

پروژه گوگل تانگو، شرکت گوگل، گوشی هوشمند، اخبار فناوری، اخبار تکنولوژی، اخبار آموزشی، اخبار فناوری آموزشی، آموزشی، آموزش مجازیابتکاری دیگر از گوگل، تانگو تکنولوژی سه بعدی سازی

پروژه ی جدید گوگل با نام تانگو
اینبار گوگل به دنبال ساخت تصویر سه بعدی از هرآنچه که می بینیم است. در حقیقت در این پروژه در گوشی های هوشمند حسگرها یا همان سنسورهایی قرار گرفته که به کاربران این امکان را می دهد تا هرآنچه را که می بینند ضبط کرده و بعد از آن تصویر و نقشه ای سه بعدی بسازند.
در واقع سه بعدی کردن تصاویر و هرآنجه می بینیم هدف این پروژه است.
مدل اولیه ی این تکنولوژی بر روی گوشی های هوشمند ۵ اینچی با سنسورهای سه بعدی طراحی شده است. این سنسورها در واقع مشابه سنسورهای سه بعدی سازی کینکت مایکروسافت هستند.

بر خلاف کینکت پردازنده ویژه ای بنام Myraid ۱ vision ساخت Movidius روی آن نصب شده است که اجازه می دهد حرکات پیشرفته و عمق بخشیدن به حرکات ، مسیر یابی حرکتی و هر نوع ردیابی بدون مصرف انرژی بالا محقق گردد.

البته اینها تنها نمونه هایی تحقیقاتی هستند که به عنوان نمونه های اولیه برای کاربران و محققان محدودی طراحی شده اند و در اختیار آن ها قرار گرفته اند.

اما مغز اصلی پروژه تانگو چیزی نیست جز گروه ATAP یا Advanced Technology and Projects گوگل، به رهبری جانی لی (قبلا رهبر کینکت مایکروسافت بود) که می گوید موبایل مجهز به تانگو ، یک انسان با قابلیت ادراک فضا و حجم و حرکت است که تجربه ای نوین را به دارنده آن می دهد و اپلیکیشن های ناوبری و گیمینگ دو هدف اصلی این پروژه است که با نقشه سازی و نقشه برداری دقیق از اطلاعات پیرامونی، از طریق موبایل همراه است.

هدف بلند مدت تری که گوگل از این پروژه ی تانگوی خود دنبال می کند استفاده ی آن در اتوموبیل های بدون سرنشین و تصویر سازی برای افراد با دید ضعیف است.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما