خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

کلمه عبور، هک پسورد، پسورد، هک، اخبار آموزشی، اخبار فناوری، اخبار آموزشی فناوری، آموزشی، آموزش مجازیپسوردها دیگر هک نمی شوند!

یک محقق علوم کامپیوتری روش جدیدی را برای حفاظت از کلمه های عبور یا همان پسوردها در مقابل حمله ی هکرها کشف کرده است. گفته می شود با استفاده از این روش دیگر کلمه های عبور و پسوردهای هک نخواهند شد و هکرهای حرفه ای نیز کاری از پیش نخواهند برد.

“زیاد السلام” پژوهشگر موسسه ZSS راس الخیمه در امارات متحده عربی می گوید: رمز عبور “جغرافیایی” یک راهبرد ساده ساخت رمز عبورهایی است که می تواند دسترسی به هویت های مختلف را ایمنی بخشد.
شیوه ی جدید مبتنی بر استفاده از موقعیت جغرافیایی عمل می کند که آسیب پذیری برنامه هایی که نیاز به کلمه ی عبور و پسورد دارند را کاهش می دهد.
این راهبرد جغرافیایی جدید از توانایی قابل توجه ما برای به خاطر آوری آسان مکانهایی که دیده ایم استفاده می کند به طوریکه می توان موقعیت خاص آن مکان را به عنوان رمز عبور به کار برد.
این سیستم اولیه در موسسه تحقیقاتی ZSS ساخته شده و می تواند از یک سیستم رایانه ای در برابر خطرات ناشی از هک شدن رمز عبور محافظت کند.

ایده ی اصلی این روش بر اساس گفته ی مخترع این شیوه اینست که شما مکان هایی را که دیده اید راحتتر از کلمات عبور به خاطر می آورید و حفظ و یادآوری مکان ها برای افراد آسان تر است.
با در نظر گرفتن تمام تکنولوژی های کنونی،و قدرمتند شدن سرورها، هیج یک از پسوردها از حملات هکرها در امان نخواهد بود.
شرکت های بزرگی هدف حملات هکرها در کلمات عبور و پسوردها بوده اند که از جمله ی آن ها می توان به شرکت های سونی، یاهو، توییتر، اورنوت، دولت آمریکا و برخی دیگر، اشارده ک رد.

خطر آسیب پذیری و از دست دادن داده ها با این روش و حفظ کلمه های عبور از دسترسی هکرها نزدیک به ۷۶ درصد است.
این تحقیقات به صورت مشخص و کامل در نشریه های امنیت و شبکه منتشر شده است.

این سیستم رمز عبور جغرافیایی از اطلاعات زمین جغرافیایی مکانی استفاده می کند که می توان آن را به خاطر سپرد. کاربر می تواند طول و عرض جغرافیایی، ارتفاع، مساحت مرز، محیط، اطراف، زاویه، شعاع و دیگر ویژگی های تشکیل دهنده آن مکان خاص را به عنوان رمز عبور جغرافیایی انتخاب کند.

وقتی این رمز عبور ساخته شد می توان یک رشته کاراکترهای تصادفی پنهان که خاص کاربر است به آن افزود سپس رمز عبور جغرافیایی و رشته کاراکترهای تصادفی اضافه شده با هم ترکیب می شوند.

از این رو اگر دو کاربر به طور مشترک یک مکان را به عنوان رمز عبور خود انتخاب کنند افزودن این کاراکترهای اضافی رمز عبور را بسیار منحصر به فرد می کند.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما