خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

آسیب پذیری IE9 ,10، اخبار آموزشی، اخبار فناوری، اخبار فناوری آموزشی، تکنولوژِی، آموزشی، آموزش مجازیمرورگر IE هدف حمله ی هکرها، IE 9 و IE 10 را ارتقا دهید

اخبار رسیده از مایکروسافت حاکی از آن است که مرورگر اینترنت اکسپلورر یا همان IE، در نسخه های ۹ و ۱۰ آسیب پذیری اصلاح نشده ای دارند که کاربران این مروررها را در معرض خطر امنیت قرار داده است.
بر همین اساس به کاربران مرورگرها IE 9 و IE 10توصیه شده است مرورگرهای خود را به نسخه ی بالاتر یا همان IE 11 ارتقا دهند.
بنابر اعلام مایکروسافت در حال حاضر تعداد زیادی از هکرها در حال سواستفاده از این آسیب پذیری ها به خصوص در مرورگر IE 10 هستند.
مایکروسافت دیروز اعلام کرد که این شرکت از حملات محدود و هدفمندی علیه IE ۱۰ آگاه شده است و تحقیقات اولیه این شرکت نشان می‌دهد که IE ۹ و IE ۱۰ تحت تأثیر آسیب‌پذیری مربوطه قرار دارند.
بیش از یک سوم از کاربران مرورگر IE از این دو نسخه استفاده می کنند و در واقع هم اکنون بیش از یک سوم از کاربران IE در معرض خطر قرار دارند.
گزارش ها نشان می دهد حدود ۱۵.۳% از کل کاربران IE از IE ۹ استفاده می‌کنند و این در حالی است که کاربرانی که از IE ۱۰ استفاده می‌کنند حدود ۱۵.۹% از کل کاربران این مرورگر را تشکیل می‌دهند، که مجموع این دو گروه به ۳۱.۲% از کل کاربران IE می‌رسد.
زمان شروع استفاده از این آسیب پذیری ها حدود سه هفته پیش اعلام شده است.

مایکروسافت به کاربران خود توصیه کرده است که مرورگز خود را به IE ۱۱ ارتقاء دهند، اما این کار برای کاربران ویندوز ویستا امکان‌پذیر نیست و این سیستم عامل قادر به اجرای IE ۱۰ و IE ۱۱ نمی‌باشد. اغلب کاربران ویندوز ویستا از IE ۹ استفاده می‌کنند.

البته نکته مثبت این است که تعداد کمی از کاربران ویندوز از ویستا استفاده می‌کنند و کاربران این سیستم عامل تنها ۳.۶% از کل کاربران ویندوز را تشکیل می‌دهند.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما