خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

محققان دانش آموخته ی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ساخت موتور جستجوگر محتوای کتاب های فارسی شدند

نبیک، اخبار آموزشی، اخبار فناوری، اخبار فناوری آموزشیمحققان دانش آموخته ی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ساخت موتور جستجوگر محتوای کتاب های فارسی شدند

شاید شما هم الان یادتان باشد که جمله‌ای خاص را قبلا در یک کتاب خوانده‌اید، اما نمی‌دانید کجای کتاب بوده است، کمی ورق زدن کتاب هم راه به جایی نمی‌برد؛ اما واقعا به آن احتیاج دارید.
یا شاید بشود قصه را عوض کرد، شما برای پایان نامه کارشناسی‌ارشدتان احتیاج دارید که متن پایان نامه های مرتبط به موضوع مقاله تان را جستجو کنید و وقت کافی هم برای خواندن تمامی پایان نامه ها ندارید.
جستجوی تخصصی در محتوای کتاب های فارسی تا به امروز وجود نداشته است، همه­ ی چیزهایی که وجود داشته است در بهترین حالت اطلاعاتی مانند نام ­نویسنده و موضوع و … ( ابر داده ) را جستجو می­ کرده اند.
نبیک، ماجرای جستجو در محتوای فارسی را متحول کرده­ است. همه­ ی محتوا جستجو پذیر شده­ است.
نبیک در ظاهر یک وب­سایت است، اما در اصل یک نرم­ افزار تحت­ وب برای جستجو در فایل های پی­ دی­ اف فارسی زبان است که در آن امکانات متنوعی برای جستجو در متن کتاب­ها، مجلات و منابع علمی مانند پایان نامه ها به کاربر ارائه می­شود.
در نبیک می توانید در متن یک کتاب جستجو کنید؛ نتیجه را به صورت هایلایت شده ببینید؛ تا جایی که خوانده اید را علامت بزنید؛ صفحات خاصی را به فهرست علاقه مندی هایتان اضافه کنید؛ کتاب ها را در کتابخانه شخصی خودتان اضافه کنید؛ نظراتتان را در مورد کتاب ها با دیگران به اشتراک بگذارید و کتاب های مورد علاقه تان را بیابید.
اگر از کتاب لذت می برید، نبیک برای شما ساخته شده است.
nebeek.com


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
منبع : مهم
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما