خبرآموز | پرتال خبری یادآموز با آخرین اخبار آموزشی، فناوری، استخدامی و دانشگاهی :

اپل در مقابل سامسونگ، اپل اندرویدی، سیستم عامل اندروید، سیستم عامل ios، اخبار آموزشی، اخباری فناوری، اخبار فناوری آموزشی، آموزشی، آموزشی مجازیاپل در مقابل سامسونگ، اپل اندرویدی می شود؟

اپل در مقابل سامسونگ، اپل اندرویدی می شود؟
هم اکنون یکی از پرفروش ترین برندهای دنیا اپل است حتی بدون سیستم عامل محبوب اندروید.

پیش از این هم استیو وزنیاک یکی از موسسین کمپانی اپل در مورد پیشنهاد ورود به سیستم عامل اندروید صحبت های جالبی داشته است. وزنیاک معروف به AKA WOZ، هر چند در اپل کار نمی کند اما همیشه با اپل بوده و سعی کرده همچون مشاور بی جیره و مواجب، کمپانی که روزی از موسسین اش بوده را نصیحت کند.

وزنیاک یار و همکار قدیمی استیو جابز فقید، در مصاحبه با Wired در حاشیه کنفرانس جهانی اپلیکیشن ها در سان فرانسیسکو گفت اپل قسمت عمده ای از بازار گوشی های هوشمند و تبلت را با سیستم عامل خود یعنی آی او اس گرفته، و حالا زمان مناسبی است که اندروید را نیز وارد چرخه تولید گوشی های خود کند.
وی از بازار اندروید برای گوشی های اپل به عنوان بازار دوم نام برد که می تواند در میزان موفقیت اپل در آینده نقش مهمی را ایفا کند.
در عمل نیز این مساله امکان پذیر است به دلیل ساختار متن باز و open source بودن سیستم عامل اندروید مشکلی از نظر فنی برای ارائه ی این محصولات جدید اپل با سیستم عامل اندروید وجود ندارد.
سازگار کردن برخی اپ ها مانند گوگل مپ، فروشگاه گوگل پلی، Google Now نیز کار سختی نبوده و اینک برخی اپ ها روی هر دو پلتفورم کار می کند. گروههای مانند Goophone ابزاری با همین نام ساخته (کپی کننده آیفون و …) که می توان اندروید را روی آنها نصب و اجرا کرد.
سایر شرکت ها نیز به این سو حرکت کرده اند مانند آمازون که سیستم عالم تبلت کیندل kindle خود یعنی سیستم عامل آتش نیز همینکار را کرده است و برنامه های کاربردی مخصوص خود را نصب و اجرا می کند.

اپل هم می تواند اندروید را روی گوشی های جدید خود نصب کند و یا نسخه ویژه اندروید را برای خود ساخته و روی گوشی های جدید بزند.
این اخبار برای سایر شرکت ها مانند سامسونگ خوشایند نیست، چراکه اپل از نظر سخت افزاری قدرت بیشتری نسبت به سامسونگ و سایر شرکت های عرصه ی فناوری های ارتباطی و دیجیتالی دارد.
اپل با سیستم عامل متن باز اندروید ایده آل ترین حالت این وسایل برای کاربران این سیستم هاست.


این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

اشتراک گذاری در کلوپ !Save on Delicious
نظرات : ۰ نظر

نظرات شما